Me fustan të zi, e buzë të kuqe, ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i mahnit të gjithë me elegancën e saj (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka tërhequr sot vëmendjen e mediave, kjo jo për shkak të ndonjë deklarate të saj të fortë për politikanët, por për lookun e saj.

Sot në 246-vjetorin e lindjes së Trupa e Marinës të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ambasadorja është shfaqur pa kostumin e saj të një diplomateje, por më një fustan të zi, buzë të kuqe, plot elegancë dhe hijëshi. E pranishme ka qenë edhe ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila i ka besuar të zëzës klasike.

“Këtë vit, ne festuam 246-vjetorin e lindjes së Trupa e Marines të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. E nderuar që iu bashkuan këtij eventi ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri I Mbrojtjes Niko Peleshi, Gjeneral Major Begaj dhe shumë shokë të tjerë. Marina e SHBA kanë përfaqësuar gjithmonë më të mirët dhe më të guximshmit e Amerikës.

Kushdo që ka punuar në një ambasadë amerikane e di gjithashtu lidhjen e veçantë mes diplomatëve US dhe marinsave që mbrojnë ambasadat dhe konsullatat tona. Faleminderit marinsave që jeni ata që jeni, që jeni gjithmonë besnikë. Gëzuar ditëlindjen”, shkruan Kim.


Të fundit

Me fustan të zi, e buzë të kuqe, ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i mahnit të gjithë me elegancën e saj (Foto)

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka tërhequr sot vëmendjen e mediave, kjo jo për shkak të ndonjë deklarate të...

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Ky është babai që shpëtoi 6 persona, por jo djalin e tij 23-vjeçar

Orhan Aliti ishte njëri prej shtatë të mbijetuarve të aksidentit tragjik në Bullgari. Ai kishte arritur të thyejë xhamin e pasëm të autobusit dhe të...

SHBA/ Joe Biden do të kandidojë për president edhe në vitin 2024

Presidenti amerikan Joe Biden do të kandidojë për postin e presidentit të SHBA edhe në vitin 2024. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e Shtëpisë...

Viti 1986/ Kur Peshku llogaritej për hektar…

Pavarësisht se ndërmarrjet e peshkimit dilnin vetëm me humbje të mëdha ekonomike, porositë e udhëheqjes vetëm e thellonin këtë krizë. Në mbledhjen e datës së...

“Më drogonte dhe përdhunonte”/ Ish e dashura kubane e Maradonës akuzon: Më mashtroi që 16 vjeç

Ish e dashura kubane e Maradonas, Mavys Alvarez Rego ka hedhur akuza të rënda ndaj futbollistit të ndjerë, duke deklaruar se ai e drogonte...

Lajme të tjera

Web TV