Rama bën ndryshime në qeveri, ja kush ikën dhe vjen

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sërish lëvizje në qeveri.

Në mbledhjen e sotme është liruar nga detyra Albert Nikolla dhe në vendin e tij si zv/ ministër i Shëndetësisë është emëruar Vjollca Braho, e cila deri tani ka qenë në krye të Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor.

Këshilli i Ministrave sot ka firmosur edhe disa vendime të tjera që pritet që të njoftohen nga vetë ministrat në orët në vijim.


Të fundit

Veliaj për gjyqin me Bashën: Halli i vetëm i Lulit është të sqarojë nëse ka 4 apo 5 vila

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj nga Kombinati ku përuroi qendrën e re komunitare “Të qëndrojmë së bashku”...

Rama bën ndryshime në qeveri, ja kush ikën dhe vjen

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sërish lëvizje në qeveri. Në mbledhjen e sotme është liruar nga detyra Albert Nikolla dhe në vendin e tij si...

Hetimi i aktiviteteve anti-amerikane / “Hollywood 10”, lista e zezë me emrat e artistëve komunistë

Në 24 nëntor të vitit 1947, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Komisioni i Dhomës së Përfaqësuesve mbi hetimin e Aktiviteteve anti-amerikane dënon me...

Ahmetaj: Do të rrisim me 5 % pensionet, ndihma ekonomike do të dyfishohet për fëmijët dhe familjet në vështirësi

Zv. kryeministri i Shqipërisë, Arben Ahmetaj kanë përuruar së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj, qendrën e re sociale në Kombinat, e cila është rindërtuar...

Çamçakëzi anti-covid/ Zvogëlon sasinë e virusin në pështymë dhe ndihmon në kufizimin e transmetimit

Ndërsa jemi në kulmin e një vale të re të pandemisë, studiuesit mundohen të gjënë gjithnjë mënyra të reja për të parandaluar virusin e...

Lajme të tjera

Web TV