Dita nis me diell por pasditja rikthen reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit për sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Paraditja paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku në luginën e Drinit dhe Vjosës vranësirat do jenë më të shpeshta. Parashikohet që pas mesditës vranësirat të shpeshtohen në vijën bregdetare duke rrezikuar në orët e vona të mbrëmjes edhe shira të pakët. Nata do të shtrijë vranësirat dhe reshjet në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në orët e para të ditës duke shënuar 3°C ndërsa mesdita mbetet konstante ku vlera maksimale shënon 21°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.


Të fundit

Dita nis me diell por pasditja rikthen reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit për sot

Paraditja paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku në luginën e Drinit dhe Vjosës vranësirat do jenë më të...

25 prilli/ Hetimi Parlamentar drejt dështimit, palët grinden për dëshmitarët

Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës, në Komisionin Hetimor Parlamentar për zgjedhjet e 25 prillit, nuk kanë rënë dakord për dëshmitarët që do të thirren....

Horoskopi për ditën e enjte, 25 nëntor 2021

Dashi Megjithëse Mërkuri është në një orbitë jo edhe aq të favorshme, në aspektin krijues do jeni të frymëzuar. Kështu që pritet të një ditë...

“Messias” mban gjallë ëndrrën e Milanit, City fiton ‘ndeshjen e sheikëve’/ Reali kualifikon veten dhe Interin

Një gol i shënuar në minutat e fundit të kohës së rregullt nga i riu Messias mban ende në lojë Milanin në misionin për...

Lajme të tjera

Web TV