Fermerët protestojnë jashtë parlamentit kundër paketës fiskale, Rama i fton në Kuvend: “Kush do vijë me mua të flasë, se këtu në rrugë nuk flitet”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndërsa parlamenti pritet të kalojë sot në seancë paketën fiskale, fermerët janë mbledhur para tij duke protestuar kundër saj.

Ndërkohë që ka mbërritur edhe kryeministri Edi Rama, i cili i ka ftuar fermerët të diskutojnë brenda.

“Hajde, kush do vijë me mua të flasë brenda, se këtu në rrugë nuk flitet. Hajde, kush do vijë tjetër? Hajde! Edhe ai që ngriti dy gishtat. S’ka problem të gjithë bashkë se kjo nuk është punë demokratësh”


Të fundit

Fermerët protestojnë jashtë parlamentit kundër paketës fiskale, Rama i fton në Kuvend: “Kush do vijë me mua të flasë, se këtu në rrugë nuk...

Ndërsa parlamenti pritet të kalojë sot në seancë paketën fiskale, fermerët janë mbledhur para tij duke protestuar kundër saj. Ndërkohë...

Petro Marko, jeta revolucionare e një shkrimtari të madh

Petro Marko i takon brezit të shkrimtarëve të letërsisë realiste, sociale, të viteve 30. Ai së bashku me Migjenin, Nonda Buklën, Karl Gurakuqin, Branko...

Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

Kuvendi i Shqipërisë e ka nisur seancën e sotme me 1 minutë heshtje për tragjedinë shqiptare në Bullgari. Kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla ka...

“46 viktima për naftë më të lirë”/ Media bullgare: Në autobus u gjet karburant shtesë kontrabandë

Shkaqet e aksidenti tragjik ku humbën jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut në Bullgari janë ende të pazbardhura, ndërkohë që po hetohet në...

Kalon nga Gjykata e Lartë në Gjykatën e Posaçme të Apelit çështja ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri

Dosja ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-zyrtarit të lartë të policisë Jaeld Çela, është regjistruar në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Dosja...

Lajme të tjera

Web TV