Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kuvendi i Shqipërisë e ka nisur seancën e sotme me 1 minutë heshtje për tragjedinë shqiptare në Bullgari. Kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla ka kërkuar nga deputetët nderimin me 1 minutë heshtje të 46 viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari.

Dy ditë më parë një autobus i Maqedonisë së Veriut u aksidentua dhe më pas u dogj në Bullgari teksa kthehej nga Stambolli. 46 persona gjetën vdekjen.


Të fundit

Petro Marko, jeta revolucionare e një shkrimtari të madh

Petro Marko i takon brezit të shkrimtarëve të letërsisë realiste, sociale, të viteve 30. Ai së bashku me Migjenin,...

Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari

Kuvendi i Shqipërisë e ka nisur seancën e sotme me 1 minutë heshtje për tragjedinë shqiptare në Bullgari. Kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla ka...

“46 viktima për naftë më të lirë”/ Media bullgare: Në autobus u gjet karburant shtesë kontrabandë

Shkaqet e aksidenti tragjik ku humbën jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut në Bullgari janë ende të pazbardhura, ndërkohë që po hetohet në...

Kalon nga Gjykata e Lartë në Gjykatën e Posaçme të Apelit çështja ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri

Dosja ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-zyrtarit të lartë të policisë Jaeld Çela, është regjistruar në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Dosja...

Rama: Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri – Kosovë

Pritet të zhvillohet ditën e nesërme, mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri – Kosovë. Lajmin e ka njoftuar kryeministri Edi Rama përmes një...

Lajme të tjera

Web TV