Mjekja tregon detaje nga tragjedia në Bullgari: Aksidenti më i rëndë që kam parë!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Aksidenti më i rëndë që kam parë”.

Me këto fjalë u shpreh mjekja bullgare, Loarita Nikolova, e cila u kujdes për të mbijetuarit e aksidentit tragjik ku humbën jetën 46 turistë nga Maqedonia e Veriut. Ajo ka treguar se si mësoi ngjarjen dhe veprimet e para që ka bërë më pas. Po ashtu, mjekja ka rrëfyer momentin kur është parë me të plagosurit dhe ka dëgjuar mes të qarash e britmash lëndimet që ato kishin.

“Gjatë natës na u dha një informacion për një aksident në autostradën e Strumës, ku është përplasur një autobus dhe ka rënë zjarr. Mbërritëm në vendngjarje shumë shpejt. Autobusi ishte pushtuar nga flakët, kishte shumë zjarrfikës. Dëgjoja britma. Kam transportuar një burrë të lindur në vitin 1976. Ai tha se po udhëtonin nga Stambolli. Ata ishin atje në një udhëtim për katër ditë. Dita e rrëzimit ishte e pesta. Papritur ai dëgjoi një zhurmë, më pas autobusi filloi të digjej. Burri u hodh, goditi xhamin, e theu dhe doli përmes tij. Kjo është arsyeja pse këmba e djathtë i është thyer”, tha Loarita Nikolova nga spitali në Përnik.

“Kam 25 vite që punoj në Emergjencë. Ky është një nga aksidentet më të rënda që kam parë ndonjëherë”, shtoi mjekja.


Të fundit

Mjekja tregon detaje nga tragjedia në Bullgari: Aksidenti më i rëndë që kam parë!

“Aksidenti më i rëndë që kam parë”. Me këto fjalë u shpreh mjekja bullgare, Loarita Nikolova, e cila u kujdes...

Kombëtarja e Femrave/ Katër fotbollistet titullare: Luajmë si të barabarta në fushë

Kombëtarja shqiptare e femrave po vijon stërvitjet dhe përgatitjet në kuadër të ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Botëror “Australi – Zelandë e Re 2023”. Nën...

Ahmetaj: Pozitive fakti që kemi marr borxh me afat 10-vjeçar, rindërtimi dhe rritja e ndihmës ekonomike disa nga aspektet pozitive

Zv.kryeministri i Shqipërisë, Arben Ahmetaj teksa fliste për buxhetin e vitit 2022 në parlament, u ndal në pikat kryesore të tij. Ai tha se...

Escobar: “Balkani i Hapur” nuk do të funksionojë pa përfshirjen e gjashtë shteteve

Nëse në iniciativën "Balkani i Hapur" (Open Ballkan) nuk përfshihen që të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, atëherë ajo nuk do të funksionojë, deklaroi...

“Vettingu, proces mbi palët”/ Gjiknuri nga Elbasani: Nuk kemi marrëveshje të re politike

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Damian Gjiknuri deklaroi nga Elbasani se procesi i vettingut është një proces mbi palët dhe se shpreson që me...

Lajme të tjera

Web TV