Rama: Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri – Kosovë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pritet të zhvillohet ditën e nesërme, mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri – Kosovë. Lajmin e ka njoftuar kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook. Sipas njoftimit të kryeministrit të qeverisë shqiptare, mbledhja e përbashkët e dy qeverive do të zhvillohet në Elbasan.

“Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive në Elbasan”- shkruan Rama në postimin e tij, të cilin e shoqëron me flamujt e dy vendeve.


Të fundit

Rama: Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri – Kosovë

Pritet të zhvillohet ditën e nesërme, mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri – Kosovë. Lajmin e ka njoftuar...

Rama: 1 miliard lekë më shumë subvencionim i qirasë për tërmetin

Qeveria do të të akordojë 1 miliard lekë më shumë subvencion të qirave për tërmetin në buxhetin e vitit 2022. Kështu bën me dije...

Shënime udhëtimi/ Në Apoloninë mitike të Ilirisë

Nga Leonard Veizi Ai është një vend mitik e plot ekspresion. Nëse do të kishin mundësi të flisnin muret dhe kolonat, me siguri do të...

Meta kundërshton Ramën në Prishtinë: “Ballkani i Hapur rrymë serbo-centriste”

Presidenti Ilir Meta zhvilloi dje një vizitë në Kosovë ku kundërshtoi nismën “Ballkani i Hapur”, që është mbështetur nga kryeministri Edi Rama. Konfliktet politike...

Destinacioni nga Presidenca në Foltore

Nga Plator Nesturi Nuk kemi të bëjmë me ndonjë destinacion turistik, por që gjithsesi shërben si promovim i sponsorizuar nga Presidenca për kuvendin e datës...

Lajme të tjera

Web TV