Tragjedia në Bullgari, qytetarë lule e qirinj në sheshin ‘Skënderbej’ në kujtim të viktimave

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, po mbahen homazhe për vdekjen e 44 personave që humbën jetën në tragjedinë e Bullgarisë, ku shumica prej tyre ishin shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Qytetarë të shumtë janë mbledhur dhe kanë vendosur lule në shenjë solidariteti me familjet e viktimave. Po ashtu janë ndezur edhe qirinj në kujtim të personave që humbën jetën si pasojë e zjarrit në autobusin në Bullgari.

Zëvendëskryeprokurori i Bullgarisë, Borislav Sarafov, në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se kanë qenë 8 persona që kanë shpëtuar nga autobusi.


Të fundit

Kuvendi i Shqipërisë me dy kryeministra dhe dy kryetarë, valëvliten 2 flamujt!

Sot në Kuvendin e Shqipërisë do të mbahet mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Shqipërisë.Mbledhja...

Nis mbledhja e Kuvendeve/ Rama pret Kurtin me këngë popullore!

Kryeministri Edi Rama dhe Albin Kurti u takuan në oborrin e Parlamentit shqiptar. Ata u pritën me këngë dhe valle shqiptare. Më pas dy liderët...

Pena e artë që firmosi proklamatën e pavarësisë

Në vigjilie të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, ditën që shënjoi historinë e një kombi, analisti Roland Qafoku ka ndarë një foto tepër të...

Aksident tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, vdesin dy vajza, plagoset rëndë shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku kanë humbur jetën dy vajza dhe është plagosur rëndë shoferi 26-vjeçar. Sipas policisë, në orët e...

Do të ketë aksionere serbë në Portin e Durrësit? Alabbar: Kam disa partnerë nga…

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të ri turistik të...

Lajme të tjera

Web TV