Masakra me tre të vrarë në Kosovë/ Pamje të rënda, momenti kur trupat e nxënësve mbërrijnë në spital (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kosova u trondit sot nga një krim makabër, ku mbetën të vrarë 3 persona. Viktimat janë shoferi i një autobusi shkollë, si dhe dy nxënës.

Krimi mbetet ende i pazbardhur, ndërsa mësohet se autobusi është qëlluar në ecje.

Viktimat nxënës dyshohet se janë të shkollës së mesme, Genta Mustafaj, 17-vjeçare dhe Ledion Hamzaj, 18-vjeçar.

Mediat kanë publikuar edhe pamje kur bëhet transportimi i të plagosurve në spital.

Të fundit

Pesëdhjetë vjet më parë vdiq Pablo Neruda, poeti i popullit

Duke hyrë në histori si një nga këngëtarët e mëdhenj të dashurisë, Neruda i donte njerëzit: ai ishte poeti...

Dosja e krimeve të luftës/ Akuza Rusinë për shkaktimin e qëllimshëm të urisë në Ukrainë

Avokatët e të drejtave të njeriut po punojnë me prokurorin publik të Ukrainës për të përgatitur dosjen për t'ia dorëzuar gjykatës penale ndërkombëtare   Nga Dan...

Zgjedhjet në Kukës, numërohen 46 kuti votimi, ja kush kryeson me 3 mijë vota

Kur janë numëruar 46 nga 74 kuti votimi, Albert Halilaj ka përforcuar kryesimin me 3069 vota. Janë numëruar 46 nga 74 kuti Albert Halilaj  7397 Emri Vata...

Greqiciteti i një censusi

Vera e re në fuçinë e vjetër Nga ROLAND QAFOKU Në faqen zyrtare të CIA-s, në seksionin ciafactbookalbania (Linku: https://www.cia.gov/the-world-factbook/countries/albania/#people-and-society) jepen të dhënat të detajuara për...

Zgjedhjet/ Kush e merr Kukësin? Mbyllet pa incidente procesi votimit

Në Bashkinë Kukës u zhvilluan dje zgjedhjet e pjesshme lokale ku morën pjesë në votime 44 % e zgjedhësve. Në 74 qendrat e votimit...

Lajme të tjera

Web TV