Zbulohet fituesi i Topit të Artë/ Informohen familjarët dhe miqtë e …

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lionel Messi duket të jetë favoriti i ri për të fituar Topin e Artë, pavarësisht një fillimi jo të mirë në Paris Saint-Germain.

Robert Lewandowski i Bayern Munich dukej të ishte kryesuesi, por Messi – gjashtë herë fitues i çmimit individual – përveç periudhës në Francë, ka pasur një 2021 të mirë.

Sulmuesi më në fund ka një nder të madh në nivel ndërkombëtar, pasi udhëhoqi Argjentinën drejt titullit të Copa America në verë.

Ai ishte gjithashtu lojtari që mbante Barcelonën të bashkuar gjatë një sezoni zhgënjyes 2020/21, por arriti të fitonte Kupën e Mbretit për herë të shtatë përpara se të largohej nga gjigantët katalanas.

Gazetari italian Fabrizio Romano zbulon se familja dhe miqtë e Messi-t janë informuar se ai do të fitojë Topin e Artë. Në vend të dytë renditet Benzema, e pas tij Lewandowski.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV