I shtypur nga treni/ Gjendet i vdekur ish-miku dhe besniku i Toto Riinas, ‘bosi i bosëve’ të Cosa Nostra-s

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Salvatore Di Gangi, i konsideruar si një nga besnikët e ish-bosit historik të mafias siçiliane ‘Cosa Nostra’, Totò Riina-s,  i dënuar me 17 vjet për mafia, vdiq në moshën 80-vjeçare i shtypur nga treni. Trupi u gjet midis dy binarëve të tunelit hekurudhor midis stacioneve të Genova Piazza Principe dhe Genova Brignole. Burri dyshohet se u sëmur dhe më pas u përplas nga një tren që kalonte.

Di Gangi më parë ishte liruar për arsye shëndetësore. Ndërkohë që Prokurori i Genovas ka hapur hetimet për të hedhur dritë mbi vdekjen e Di Gangit.

Emri i Di Gangit, një bosi mafioz historik 80-vjeçar, u rishfaq në tetor në hetimin e resortit Torre Macauda, ​​një hotel luksoz në Sciacca, protagonist i disa hetimeve mafioze dhe që besohet se është në pronësi të Kumbari korleonez Totò Riina.


Të fundit

Aksident tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, vdesin dy vajza, plagoset rëndë shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku kanë humbur jetën dy vajza dhe është plagosur rëndë shoferi...

Do të ketë aksionere serbë në Portin e Durrësit? Alabbar: Kam disa partnerë nga…

Mohamed Alabbar ka mohuar akuzat se në kompaninë e tij, Eagle Hills që do të marrë përsipër ndërtimin e Portit të ri turistik të...

110-vjetori i Pavarësisë bën bashkë Shqipëri-Kosovë, mbahet sot mbledhja e dy kuvendeve

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, sot në orën 10:00, në Kuvend do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës...

Endri Prifti e kishte ‘prashikuar’ muaj më parë/ Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike’!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi...

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, ç’po ndodh me monedhat e tjera

Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

Lajme të tjera

Web TV