Publikohen fotot e Berishës në shtëpinë e Enver Hoxhës/ Ish-kryeministri deklaronte se nuk e kishte takuar asnjëherë diktatorin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për herë të parë janë publikuar fotot e ish-kryeministrit Sali Berisha në shtëpinë e diktatorit Enver Hoxha, të cilin Berisha e akuzon si xhelatin më të madh që kanë patur shqiptarët.

Në foton e publikuar shihet Sali Berisha në hollin e shtëpisë së Enver Hoxhës, i cili shoqërohet nga gruaja e tij, Nexhmija. Pas Berishës, në mur qëndron e varur një pikturë e Nexhmije Hoxhës.

Berisha ka deklaruar gjithmonë se nuk e ka takuar asnjëherë personalisht Enver Hoxhën, por foto e publikuara tregojnë se ai jo vetëm që e ka takuar, por ka qenë edhe i ftuar në shtëpinë e diktatorit.

Gjithashtu edhe në disa foto të tjera të publikuara nga Fiks Fare tregohet Berisha në shoqërinë e Enver Hoxhës dhe familjes së tij.

/Topchannel.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV