Peleshi për emërimin e Stuart Peach, i Dërguari Special për Ballkanin Perëndimor: Mik i shqiptarëve dhe vlerave të demokracisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka përshëndetur emërimin e të Dërguarit Special të Qeverisë Britanike për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach.

Me anë të një postimi Peleshi shkruan se Sir Stuart Peach është mik i shqiptarëve dhe i vlerave të lirisë e demokracisë.

“Sir Stuart Peach emërohet i Dërguari Special i Qeverisë Britanike për Ballkanin Perëndimor, mik i shqiptarëve dhe i vlerave të lirisë e demokracisë. Urime!”shkruan Pekeshi.

Kujtojmë që emërimi i Sir Stuart Peach në këtë post vjen pasi kryeministri britanik Boris Johnson u shpreh i shqetësuar për Ballkanin Perëndimor, teksa shkruante se ky rajon po përjeton kërcënimin më të madh për stabilitetin e tyre në më shumë se dy dekada.


Të fundit

Pse për numerologët dita e nesërme është kaq fatsjellëse, ja çfarë duhet të bëni

Që nga 22 janari, të gjithë planetët po lëvizin drejtpërdrejt (pra, asnjëri prej tyre nuk është në prapavijër), dhe...

Telenovela e merkatos, Chelsea i nis dokumente të gabuara PSG-s për transferimin Ziyech

“Telenovela” e lidhur me kalimin e Hakim Ziyech në Paris Saint-Germain është pasuruar me një kapitull të ri. Siç raportojnë mediet britanike duket se ka...

Lindi foshnjën 4 ditë më parë, ndërron jetë 29-vjeçarja në maternitetin ‘Koço Gliozheni’

Një 29-vjeçare ka ndërruar jetë në Maternitetin e ri "Koço Gliozheni" pas lindjes. Burime për Report Tv bëjnë me dije se ka lindur në mënyrë...

“Jemi me Luanin” në vend të “Jepet me qira”/ “Luiz-mania” ‘infekton’ edhe biznesin!

Luiz Ejlli, banori ‘fenomen’ i Big Brother Vip, është kthyer në një nga personazhet më të ndjekura dhe më të komentuara të momentit. Në një...

Kush është fituesi i BBV? Balina zbulon dy finalistët: Hyri në mënyrë shumë bërtitëse…

Ish-opinionistja e “Big Brother VIP”, Balina Bodinaku, ishte sot e ftuar në emisionin “Wake Up”, ku ka treguar se si e sheh lojën e...

Lajme të tjera

Web TV