Festat e fundvitit/ Qytetarët zgjedhin atmosferën festive në Sheshin “Skënderbej”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas rikthimit të ‘fshatit të festës’ në zemër të kryeqytetit pas 1 viti mungesë, atmosfera e festave të fundvitit duket më e gjallë se kurrë në Tiranë.

Sheshin “Skënderbej”, pas ndezjes së dritave të pemës dhe vendosjes së shtëpizave që ofrojnë ushqime, pije, produkte të ndryshme, lojra dhe një sërë aktivitetesh të tjera, duket se është bërë zgjedhja e parë e qytetarëe për të kaluar kohën e lirë.

Ata zgjedhin që të përfshihen nga atmosfera festive e festave të fundvitit dhe të shijojnë momentin duke dale disi nga monotonia e të përditshmes.

Pamje nga atmosfera në Sheshin “Skënderbej”:

 


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV