Ekzaltohet Berisha, harron qëllimin e Kuvendit dhe bën premtime si në fushatë elektorale

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Turma e mbledhur në stadiumin ‘Air Albania’ e ka ekzaltuar së tepërmi Sali Berishën, i cili duket se ka harruar qëllimin e Kuvendit të thirrur prej tij, ndërsa filloi të bënte premtime sikur të ishte në fushatë elektorale. Ai premtoi rivendosjen e barazisë para ligjit, ekonomi tregu dhe rikthimin e dinjitetit njerëzor.

“Kuvendi mblidhet si monument i lirisë shqiptare, monument madhështor i rithemelimit të PD. Sot vendosim të rithemelojmë forcën e madhe politike të PD, ta shndërrojmë atë në partinë e idealeve më fisnike, në partinë e interesit kombëtar, integrimeve të fuqishme Euroatlantike, por mbi të gjitha në partin e qytetarit, anëtarit, forcën politike që nesër në pushtet do të ketë epiqendër qytetarin shqiptar. Do të rivendosim në liritë dhe të drejtat e individit, dinjitetin njerëzor familjen shqiptare dhe vlerat e saj, ekonominë e tregut, barazinë para ligjit. Sot interesi kombëtar vuan më shumë se kurdoherë tjetër që nga diktatura komuniste. “, tha Berisha.

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV