Bisedimet Rusi-SHBA/ Kremlini deklaratë sqaruese: Putin dhe Biden nuk janë miq

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bisedimet mes presidentëve të Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, Vladimir Putin dhe Joe Biden, nuk janë miqësore për momentin, por janë të frymëzuara nga respekti i ndërsjellë, tha zëdhënësi presidencial rus Dmitry Peshkov në një intervistë për RT.

“Nuk fola për “stil miqësor”. Për një respekt të ndërsjellë, një stil konstruktiv dhe shumë profesional. Ata nuk janë miq. “Ata nuk kanë bërë ende aq shumë kontakte me njëri-tjetrin,” tha Peshkov kur u pyet për kontaktet e Putinit me Biden.

Zëdhënësi i Kremlinit tha se Putin dhe Biden ishin takuar kur presidenti rus mori detyrën. “Pastaj në Shtëpinë tonë të Bardhë ka pasur një takim mes tyre, në takime të ndryshme ndërkombëtare, domethënë nuk kanë pasur aq shumë mundësi për të kontaktuar”, shtoi Peshkov.

Të fundit

Panik në një plazh/ Droni në det tmerron pushuesit, menduan se fluturoi nga Irani

Zhvillimet e fundit në Lindjen e Mesme shtojnë shqetësimet e të gjithëve. Të prekur nga ngjarjet, disa plazhistë në...

Largoni stresin! 4 përfitimet e meditimit në lëvizje dhe si ta bëni

A ju duket sfidues meditimi? A është e vështirë për ju qëndrimi ulur gjatë meditimit? Atëherë do të ishit mëse të lumtur të dinit...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Lajme të tjera

Web TV