I arratisur 2 herë nga spitali psikiatrik, 46-vjeçari sulmon me gurë dhe shkopinj vjehrrin e tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një lagje të Volos në Greqi, kur një 46-vjeçar shqiptar i inatosur ka shkuar në shtëpinë e vjehrrit të tij dhe i ka sulmuar me gurë dhe shkopinj.

Konkretisht, 46-vjeçari nga Shqipëria ka shkuar në shtëpi dhe ka nisur të bërtasë e të kërcënojë. Më pas ai dyshohet se ka tentuar të godasë vjehrrin e tij me një shkop të madh që kishte në duar, ndërsa ka marrë gurë dhe i ka hedhur në drejtim të vjehrrës së tij për ta plagosur. Fqinjët që panë ngjarjen e frikshme lajmëruan policinë dhe arrestuan njeriun që ka qenë problem edhe  në raste të tjera për  autoritetet.

Ai ka mohuar para policisē përfshirjen e tij në ngjarje.

46-vjeçari është arrestuar disa herë për incidente ndaj bashkëshortes dhe vjehrrit, pasi e ka rrahur dhe kërcënuar edhe me thikë. Mësohet se është përdorues droge dhe ka probleme psikologjike, ndërsa ka ikur dy herë nga spitali psikiatrik.

 

Të fundit

PS ‘afron’ miratimin e marrëveshjes së emigrantëve

Marrëveshja për emigrantët do të miratohet në seancën plenare të kësaj jave, më 14 dhjetor. Ky është një nga pikat...

Rama i ashpër me socialistët: Doni t’ju çoj në zgjedhje të parakohshme?

Burime nga mbledhja e grupit parlamentar të PS, bëjnë me dije se takimi ka nisur me kritikat e kryeministrit Rama në adresë të ligjvënësve...

Bizhutë më te çmuara në botë, fuqia monetare që qëndron mbi shkëlqimin e tyre

Diamanti rozë dhe diamanti i bardhë janë dy lloje të ndryshme të diamantëve, të cilat dallohen nga ngjyra e tyre, por përveç kësaj ka...

Punët më të mira për njerëzit që vuajnë nga depresioni!

Trupi jonë prodhon kortizol kur jemi të stresuar dhe ky hormon ka funksione të ndryshme. Më saktësisht e mirëmban hemostazën e trupit, rregullon shtypjen...

Mbahet mbledhja e grupit parlamentar të PS, Rama kritika deputetëve

Burime nga mbledhja e grupit parlamentar të PS, bën me dije se takimi ka nisur me kritikat e kryeministrit Rama në adresë të ligjvënësve...

Lajme të tjera

Web TV