Nesër Kuvendi Kombëtar, Basha mbledh pasditen e sotme Kryesinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i PD-së, Lulzim Basha do të zhvillojë sot në orën 18:00 nj mbledhje me Kryesinë e PD-së.

Kjo mbledhje vjen kur kanë mbetur më pak se 24 orë për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar, ndërsa diskutimet në mbledhjen me Kryesinë do të përqendrohen pikërisht mbi këtë çështje.

Ndërkohë mësohet se një ditë pas mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, më 19 dhjetor, do të mblidhet sërish Këshilli Kombëtar.


Të fundit

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat”...

Sfidat e Shqipërisë/ Presidenti Begaj takon Ambasadoren amerikane

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Sipas zyrës së shtypit...

Përroi kanceroz që ndan kapterët e ushtrisë me “civilët e pastërtisë”

Nga Leonard Veizi Edhe për këtë vit sezoni veror u mbyll. Me shi. Por a ishte i suksesshëm ky sezon, përsa i përket turizmit e plazheve? Padyshim,...

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm por u dërgoi pjesën tekniko-politike,...

Amnistia fiskale/ Kim: Mos e bëni, rrezikoni BE-në, Rama i vendosur për ta kaluar

Kambanat e Juri Kim Kritikat për “paratë e pista” dhe qëndrimet për Berishën e Metën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është shprehur kundër amnistisë...

Lajme të tjera

Web TV