Djali i El Chapos urdhëron vrasjen e këngëtarit, s’pranoi t’i performonte në dasmë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Djali i bosit famëkeq meksikan të drogës ‘ El Chapo ‘ akuzohet se ka urdhëruar vrasjen e një këngëtari të famshëm pasi refuzoi të performonte në dasmën e tij. Departamenti i Shtetit Amerikan ka zyrtarizuar akuzën ndaj Ovidio Guzman Lopez, djalit të Joaquin Archivaldo Guzman Loera, (El Chapo).

Ovidio Guzman, 31 vjeç, akuzohet se ka urdhëruar vrasjen e një këngëtari të famshëm meksikan, emri i të cilit nuk bëhet ende me dije. Gjithashtu nuk dihet ende nëse vrasja është kryer apo jo.

Lidhjet mes artistëve dhe tregtarëve të drogës në Meksikë nuk kanë qenë të pakta. Për vite me radhë, këngëtarë dhe aktorë të njohur kanë marrë pjesë në evente të organizuara nga trafikantët e drogës, por këtë herë siç duket ‘shënjestra’ ka qëlluar kokëfortë.

El Chapo aktualisht po vuan një dënim të përjetshëm në SHBA pasi akuzohet për vrasje, pastrim parash, trafik droge, shantazh dhe krim të organizuar. Autoritetet amerikane tashmë kërkojnë të arrestojnë katër fëmijët e tij dhe ofron 5 milionë dollarë për çdo informacion që çon në arrestimin fëmijëve të El Chapos.


Të fundit

E reja humbi jetën disa ditë pas lindjes/ Materniteti “Koco Gliozheni”: Në momentin që..

Materniteti  “Koco Gliozheni” ka reaguar pasi një 30-vjeçare humbi jetën disa ditë pas lindjes. Përmes një deklarate zyrtare, SUOGJ “Koco...

Transferimi më i shtrenjtë në histori të Premier League, Chelsea zyrtarizon Enzo Fernadez

Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht se ka transferuar mesfushorin argjentinas Enzo Fernandez nga Benfica. Për klubin londinez ky është transferimi më i shtrenjtë në histori të...

Agron Duka zbulon ‘formulën’, ja si do i fitojë opozita zgjedhjet e 14 majit

Kreu i PAA-së, Agron Duka ka treguar “formulën” se si opozita të fitojë zgjedhjet e 14 majit. Duka theksoi se opozita duhet bashkuar rreth kandidatit...

Arrestohet shqiptari në Vjenë/ Plagosi me thikë pas shpine një 30-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka goditur me thikë pas shpine...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Lajme të tjera

Web TV