Detajet/ Kushëriri e futi në kurth? Si ndihmoi autorët në ekzekutimin e Albi Bashaliut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Veiz Bashaliu, është një prej personave të arrestuar ditën e sotme nga Policia e Elbasanit për vrasjen e ndodhur pak ditë më parë në Peqin.

Albi Bashaliu, 32 vjeç, u ekzekutua me armë zjarri në rrugën e fshatit Gjocaj, aty ku muaj më parë i vëllai kishte vrarë një tjetër person pas një sherri banal.

Pista e hakmarrjes është ajo që po studiohet nga policia, dhe sot pas dy ditësh u bënë arrestimet e para për ngjarjen.

Bëhet e ditur se një prej të arrestuarve është kushëri i viktimës, pikërisht Veiz Bashaliu.

Personi tjetër i arrestuar është Mikel Xhaja, të dy banues në fshatin Gjocaj.

Sipas raportimeve, këta dy persona kanë kryer veprime për të fshehur rrethanat e ngjarjes dhe kanë penguar aktivisht organet e Policisë, për t’u informuar për ngjarjen, rrethanat si ka ndodhur dhe motivin.

Nga hetimet dyshohet se autorët kanë marrë mjetin e viktimës për t’u larguar, ndërsa mjetin me të cilin ata udhëtonin e kanë djegur në vendngjarje.

Në vendngjarje janë gjetur sende të ndryshme, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provave materiale dhe që u dërguan për ekzaminime të mëtejshme në Institutin e Policisë Shkencore.

Të fundit

A do dërgojë NATO trupa në Ukrainë? ja si përgjigjet presidenti Zelensky

Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky, i pyetur nga gazetarët në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka...

Rama: Presim të jemi me ju në ditën kur Ukraina do të marrë frymë lirisht

Kryeministri Edi Rama pas Samitit Ukrainë – Evropa Juglindore: Lufta ndalet, duke ndalur agresorit. Ukraina meriton të mbështetet dhe të ndihmohet me të gjitha mjetet...

Rama në konferencë me Zelenskyn: Të nderuar të mikëpresim një udhëheqës të rezistencës

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kombi shqiptar mbështet Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë...

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Erdogan: Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka mbajtur një fjalë përshëndetëse në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Në një videomesazh presidenti...

FOTOLAJM/ Shkrepet fotoja familjare e samitit për Ukrainën, Rama dhe Zelensky në qendër

Pas përfundimit të punimeve të samitit për Ukrainën në Tiranë, liderët pjesëmarrës janë bashkuar për të shkrepur foton familjare. Kryeministri Rama dhe presidenti i Ukrainës...

Lajme të tjera

Web TV