Vrau gabimisht 14-vjeçaren, policia ne SHBA nxjerr videon tronditëse (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Los Angeles ka publikuar videon e incidentin që tronditi Shtetet e Bashkuara, pasi një officer i saj qëlloi dhe vrau gabimisht një vajzë 14-vjeçare teksa po përpiqej të shënjestronte dikë tjetër.

Pamjet e nxjerra nga kamera trupore e efektivit tregojnë momentin kaotik kur forcat e rendit hyjnë në dyqan pas raporteve se një person, i identifikuar më vonë si Daniel Elena-Lopez, 24 vjec, kishte sulmuar disa kliente femra. Policia pa njërën prej tyre në tokë të mbuluar me gjak dhe shtiu mbi 24-vjecarin, por njeri prej plumbave shpoi muret e dhomës së provës ku ndodhej Valentina Orellana-Peralta.

Mes lotësh, nëna e adoleshentes rrëfeu se vajza kishte dhënë shpirt në krahët e saj. “Kur dëgjuam britmat, u ulëm në tokë, u përqafuam dhe nisëm të luteshim”, rrëfeu Soledad Peralta.

Ajo tha se bija po kërkonte një fustan për festat e fundvitit. Valentina dhe familja e saj kishin vetëm 6 muaj që ishin zhvendosur në SHBA nga Kili, por pavarësisht se periudha e qëndrimit të saj qe mjaft e shkurtër, 14-vjeçarja kishte shkëlqyer me mësime ne shkollën e mesme që frekuentonte. Sipas të atit, ajo e konsideronte SHBA-në, “vendin më të sigurtë në botë”.


Të fundit

Duhet plan i zgjuar gjithëpërfshirës për reduktimin e pabarazisë dhe uljen e inflacionit

Nga Eduart Gjokutaj Një gjetje kryesore e përmendur si politika gjithëpërfshirëse më e mirë për të reduktuar pabarazinë në të...

NATO ‘izolon’ kufirin me 2 avionët luftarakë pas shpërthimeve në Nord Stream

Të fshehur nën e aeroportit të Bornholm qëndrojnë dy avionë luftarakë F-16 dhe jo pa arsye. Avionët shërbejnë si mburoja e NATO-s në Detin...

Nord Stream/ Gazetari: Rusia pret tubacionet nënujore të Britanisë

Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm disa ditë pas shpërthimeve në...

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e cilësuar këtë vendim si thjesht...

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë...

Lajme të tjera

Web TV