Pamjet kur nxirren të plagosurit nga lokali në “Don Bosko”, një viktimë (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një i vdekur dhe 3 të plagosur është bilanci i të shtënave me armë që tronditën pasditen e sotme Tiranën, në këtë fillimvit. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në zonën e “Don Boskos” në kryeqytet.

Abcnews.al ka siguruar pamjet ekskluzive nga vendi i ngjarjes. Nga pamjet shihet momenti kur janë nxjerrë nga lokali të plagosurit.

Mësohet se autorët kanë qëlluar nga jashtë drejt lokalit ku ishin personat e ulur në tavolinë. Dyshohet se është kanë qëlluar me breshëri kallashnikovi, ndërsa shihet se janë thyer totalisht xhamat e lokalit.

Si pasojë një prej personave që ndodhej në tavolinë ka ndërruar jetë në vend, ndërsa tre të tjerët janë dërguar në spitalin e Traumës. Sakaq, ngjarja ka shokuar banorët dhe klientët në lokal, të cilët kanë qenë dëshmitarë.


Të fundit

Amnistia fiskale/ Rama u tregon “derën” ambasadorëve

Kryeministri Edi Rama ftoi trojkën e amabsadorëve në një takim për amnistinë fiskale, ku vetë nuk ishte i pranishëm...

Amnistia fiskale/ Kim: Mos e bëni, rrezikoni BE-në, Rama i vendosur për ta kaluar

Kambanat e Juri Kim Kritikat për “paratë e pista” dhe qëndrimet për Berishën e Metën Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim është shprehur kundër amnistisë...

Horoskopi ditor, 30 shtator 2022

DASHI Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka,...

Vajza iu vra gjatë protestave, babai kërcen në varrimin e saj pas premtimit se…(Video)

Që pas publikimit të lajmit për vrasjen e 22-vjeçares Mahsa Amini nga policia e moralit, Irani është përfshirë nga një valë protestash të dhunshme,...

Lajme të tjera

Web TV