Shok ekipi me shqiptarët/ Humb jetën në aksidentin horror futbollisti 27-vjeçar

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Shoku i ekipit të Sokol Cikalleshit, Endri Çekiçit dhe Zymer Bytyqi, ka ndërruar jetë pas një aksidenti tragjik.

Bëhet fjalë për mbrojtësin 27-vjeçar, Ahmet Yilmaz Calik që pësoi një aksident të frikshëm në autostradë ku makina e tij doli nga rruga dhe u përmbys disa herë.

Sipas raportimeve të mjekëve, lojtari turk kishte humbur jetën në vend.

Ngjarja ndodhi rreth orës 09:00 të mëngjesit teksa klubi i Konyaspor ndau dhe lajmin e hidhur me tifozët.

Të gjithë klubet e mëdha ne Turqi shprehën mesazhe ngushëllimi për mbrojtësin që ka veshur më parë edhe fanellën e Galatasaray e gjithashtu ka luajtur disa ndeshje me përfaqësuesen turke.


Të fundit

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës....

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Bombardimet ruse i marrin jetën 10 civilëve në Ukrainë

Bombardimet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Sievierodonetsk, kanë vrarë 10 civilë, sipas guvernatorit rajonal. Krahu lindor i Ukrainës është përballur me bombardime të vazhdueshme...

Lajme të tjera

Web TV