Rama publikon fotot: Toka e atdheut është dyshemeja e shtëpisë që keni trashëgimi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pasditen e sotme foto nga aksioni i pastrimit në disa qytete të vendit. Rama shkruan se patriotizmi fillon nga mbrojtja e mjedisit dhe duke e konsideruar tokën e atdheut si dyshemenë e shtëpisë.

“Faleminderit për të gjithë ata që çdo ditë angazhohen në Planin Kombëtar të Pastrimit

PATRIOTIZMI fillon nga mbrojtja e mjedisit të vendit tënd, duke e konsideruar tokën e atdheut dysheme të shtëpisë që e ke trashëgim nga ata që e banuan para teje dhe duhet t’ia lesh të pastër atyre që do të vijnë pas teje…

*momente nga pastrimi në Klos, Tepelenë, Skrapar, Kukës, Roskovec, Memaliaj, Krujë, Këlcyrë, Maliq dhe Delvinë”, shkruan Rama.


Të fundit

Rama publikon fotot: Toka e atdheut është dyshemeja e shtëpisë që keni trashëgimi

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pasditen e sotme foto nga aksioni i pastrimit në disa qytete të vendit. Rama...

Ndarja nga jeta e Sassolit, habit deputeti gjerman: Më në fund vdiq ai derr i ndyrë

Një eurodeputet i ekstremit të djathtë nga partia Alternativa për Gjermaninë (AfD) fyeu dhe shprehu kënaqësi për vdekjen e David Sassoli. Presidenti i Parlamentit Evropian...

Nga Meta, Basha, te Blushi, të rinjtë që shkonin në mbrëmjet në Dajt: ‘Gara’ mes djemve për të kërcyer me vajzat që pëlqenin

Nga Uvil Zajmi Sot, pak ose aspak ka mbetur nga lavdia e dikurshme. Jo vetëm sepse mundësitë e argëtimit janë të panumërta, por edhe sepse...

Humbën jetën në aksionin për kapjen e Dritan Dajtit, katër rrugë në Tiranë marrin emrat e dëshmorëve të Policisë së Shtetit

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi pak ditë më parë emërtimin e 4 rrugëve të reja në kryeqytet me emrat e dëshmorëve Fatos Xhani, Kastriot...

Covid në Shqipëri/ Mbi 2000 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 16...

Lajme të tjera

Web TV