Policia “blindon” rrugët e Sarandës, zbret në tokë shoferët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia është duke zhvilluar një aksion në Sarandë, ndërsa ka ngritur postblloqe për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe atyre që janë të armatosur.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se forca të shumta policie dhe të FNSH kanë blinduar rrugët duke kryer kontrolle të rrepta edhe në makina për persona të dyshimtë.

Ky aksion po zhvillohet në kuadër të ruajtjes së sigurisë dhe rendit. Nuk dihet ende nëse ka ndonjë person të arrestuar deri më tani pasi kontrollet vijojnë. Policia ka ngritur shumë postblloqe në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit.


Të fundit

Policia “blindon” rrugët e Sarandës, zbret në tokë shoferët

Policia është duke zhvilluar një aksion në Sarandë, ndërsa ka ngritur postblloqe për kapjen e personave të shpallur në...

“Ti ke qenë vaksina jonë e lumturisë”, djali i Albanit dhe Miriamit feston ditëlindjen

Djali i çiftit të njohur Alban Skenderaj dhe Miriam Cani feston sot ditëlindjen. Duam mbush sot dy vjet. Ka qenë pikërisht Albani që ka publikuar...

E bija feston ditëlindjen, Monika Lubonja i bën dedikimin emocionues në “Big Brother”

Banorët e “Big Brother VIP” ndodhen prej 100 ditësh të izoluar në shtëpinë më të famshme në Shqipëri duke humbur kontaktet me botën e...

Peleshi poston pamjet nga stërvitja në “përbindëshin” amerikan: Marrin pjesë edhe forcat tona detare

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka nxjerrë pamje nga stërvitja në ujërat territoriale shqiptare në aeroplanmbajtësen amerikane “Harry S. Truman”. Peleshi shkruan se në stërvitjen...

Rithemelohet bordi i AKU-së/ Krifca: Siguria ushqimore, kryefjalë e nismave të politikave tona

Rithemelohet Bordi i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, për një kontribut konkret në detyrat e AKU-së. Bordi do të përmbajë në strukturën e tij vendimmarrëse...

Lajme të tjera

Web TV