Tronditet Bayern Munich/ Alphonso Davies probleme me zemrën, pas infektimit me COVID-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Probleme në zemër për Alphonso Davies. Anësori i majtë i Bayern Munchen, u infektuar me Covid-19 më 5 janar, teksa do i duhet të presë për t’u rikthyer në fushë. 21-vjeçari ka kryer kontrollet mjekësorë që kanë përcaktuar probleme në zemrën e tij.

Diçka e tillë u konfirmuar edhe nga trajneri Julian Nagelsmann në konferencën për shtypin. “Në rastin e Davies, gjatë testeve dhe kontrolleve që kemi kryer për çdo lojtar të infektuar me koronavirus, kemi gjetu rshenja të miokarditit të lehtë. Ai është pezulluar nga seancat stërvitore deri në një njoftim tjetër, kështu që nuk do të jetë i disponueshëm për ndeshjet e radhës. Ai duhet të shërohet, patjetër që ka nevojë për kohë”, deklaroi trajneri i kampionëve të Gjermanisë, që nesër do të përballen me Koln në transfertë.


Të fundit

Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Ja kushtet që duhet të plotësoni

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Gjermania e ka përfshirë Shqipërinë në listën e vendeve me...

Tronditet Bayern Munich/ Alphonso Davies probleme me zemrën, pas infektimit me COVID-19

Probleme në zemër për Alphonso Davies. Anësori i majtë i Bayern Munchen, u infektuar me Covid-19 më 5 janar, teksa do i duhet të...

Basha për Berishën: S’mund të sulmosh shtëpinë tënde, mashtrimet e tij po shkatërrojnë PD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur për mediat se nuk ka mundur të identifikojë personat që dolën nga ballkoni i selisë së...

Përfundon marrja në pyetje në Prokurori, Basha: 8 janari tentativë vrasje mes demokratëve

Për rreth dy orë kryetari i PD-së, Lulzim Basha u mor në pyetje në Prokurorinë e Tiranës. Basha ka hedhur akuza ndaj Sali Berishës duke...

Del video e aksidentit fatal me “Ferrari”/ Momentet e fundit të jetës të vëllait të deputetes greke

Mediat greke kanë nxjerrë momentet e fundit të George Monogyios, vëllai i deputetes së PD- së në Greqi, Katerina Monogyou. Ai humbi jetën mbrëmjen e...

Lajme të tjera

Web TV