Bayerni kthehet te fitorja në Bundesligë, shpërthen Lewandowski

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Bayern Munich ka arritur të triumfojë përballë Koln në shtëpinë e këtyre të fundit në kuadër të javës së 19 të Bundesligës me rezultatin e thellë 0-4.

Serinë e golave do ta hapte i përhershmi, Robert Lewandowski që në minutën e 9 dhe në minutën e 25 do të dyfishte me mesfushorin, Tolisso.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin e dyfishte të miqve dhe një gol të anulluar në minutën e 31 për Koln.

E dyta do të niste sërish me dominim e Bayernit që do të shënonte edhe dy gola të tjerë me autorin e golit të parë, Lewandowski që do të kompletonte het-trikun në minutat 62 dhe 74’.

Kështu skuadra e Nagelssman u rikthye te fitorja pas asaj humbjeje ndaj Gladbach dhe kryeson me 46 pikë, 6 pikë më shumë se Dortmundi ndjekës.


Të fundit

Nju Jork: Përurohet rruga “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu”

Me vendim të Bashkisë së Nju Jorkut, një rruge në lagjen Bronks iu shtua edhe emri i heroit kombëtar...

U plagos në lokalin e Noizyt, Ardit Kërtusha: Atentati do kryhej nga vr*sës me pagesë

Zbardhet dëshmia e Ardit Kërtushës. Burimet bëjnë me dije se Kërtusha mohon që ngjarja të ketë ndodhur për motive banale apo konflikt të çastit...

“Kemi mbetur pa lidership në nivel lokal”/ Rama: Procesi duhet të përfundojë në vjeshtë

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e mbajtur në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë, takim i mbajtur në kuadër të zgjedhjes së strukturave...

Borrell: Duhet të hapim negociatat me Shqipërinë para përfundimit të presidencës franceze

Përfaqësuesi i Lartë i BE, Josep Borrell ka bërë një deklaratë për mediat pas takimit të ministrave të jashtëm të BE-së ku ka kërkuar...

Demokrati nga Kukësi i shpreh dashurinë Berishës: Të kam në zemër, me ty deri në vdekje

Gjatë takimit të Berishës në Kukës, njëri prej mbështetësve të tij i ka shprehur dashurinë. Ai i tha Berishës se atë e thërrasin Muharrem...

Lajme të tjera

Web TV