A do të garojë tenisti serb në “Australian Open” apo do të dëbohet? Gjykata Federale jep sot vendimin

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Gjykata Federale do të vendosë mëngjesin e sotëm nëse do të përjashtojë ose të mbajë në Australi tenistin serb, Novak Djokoviç.

Ditën e djeshme kjo gjykatë dëgjoi për pak më shumë se katër orë argumentet e dy palëve. Pas anulimit të vizës të premten, për herë të dytë nga ministri i Emigracionit të Australisë, tenisti Novak Djokovic rrezikon të dëbohet nga vendi dhe për këtë arsye nuk mund të marrë pjesë në “Australian Open” që fillon të hënën me orën europiane.

Sipas shortit të këtij kompeticioni, raundi i parë mes Novak Djokovicit dhe bashkatdhetarit të tij Miomir Keçmanovic është caktuar rreth orës 16:00 me orën e Melburnit. Por gjithçka do të varet nga vendimi që do të japë sot Gjykata Federale Australiane.


Të fundit

Po ngjiteshin në Malin e Çikës, bien dy turistë holandezë

Dy turistë holandezë janë bërë protagonistë të një incidenti pasditen e sotme teksa janë ngjitur në Malin e Çikës....

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore...

100 vjet më parë: Çekrezi dhe njohja e Shqipërisë nga SHBA

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1920, Kostandin Çekrezi nga Ziçishti, njeri i shkolluar në Harvard, nuk linte rast pa ndërhyrë pranë Departamentit të...

Një portë në Mars? Fotoja e roverit të NASA-s që po çmend rrjetin!

Nuk është hera e parë që imazhet nga Marsi ngjallin kureshtje të madhe, por një foto e realizuar këto ditë nga roveri Curiosity i...

Bombardimet ruse i marrin jetën 10 civilëve në Ukrainë

Bombardimet ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Sievierodonetsk, kanë vrarë 10 civilë, sipas guvernatorit rajonal. Krahu lindor i Ukrainës është përballur me bombardime të vazhdueshme...

Lajme të tjera

Web TV