Kuvendi hap punimet për 2022, deputetët në këmbë për himnin! Nderohet ish-presidenti i PE-së

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kuvendi është mbledhur sot për herë të parë për këtë vit, në sesionin e ri parlamentar. Seanca ka nisur me himnin kombëtar që është respektuar nga ligjvënësit duke u ngritur më këmbë.

Më pas kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla ka kujtuar ish-presidentin e Parlamentit Europian David Sassoli, i cili u nda nga jeta më 11 janar dhe ka kërkuar 1 minutë heshtje në nderim të tij.

Ndërkohë janë zyrtarizuar dhe largimet nga grupi parlamentar i PD, dhe kryeparlamentarja Nikolla ka lexuar propozimet e PD.

Në seancën parlamentare ndodhet dhe Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, i cili pritet t’iu drejtohet me një mesazh deputetëve dhe shqiptarëve.


Të fundit

NATO ‘izolon’ kufirin me 2 avionët luftarakë pas shpërthimeve në Nord Stream

Të fshehur nën e aeroportit të Bornholm qëndrojnë dy avionë luftarakë F-16 dhe jo pa arsye. Avionët shërbejnë si...

Nord Stream/ Gazetari: Rusia pret tubacionet nënujore të Britanisë

Një prezantues i televizionit shtetëror rus ka kërcënuar se do të sabotohen kabllot dhe tubacionet kryesore britanike nënujore vetëm disa ditë pas shpërthimeve në...

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e cilësuar këtë vendim si thjesht...

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë...

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat” që sipas tij s’ka parti...

Lajme të tjera

Web TV