Masakroi me thikë moldaven në oborrin e tij/ Jepet dënim i përjetshëm për shqiptarin në Itali (Emri)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata e Apelit të L’Aquila-s konfirmoi sot dënimin me burgim të përjetshëm për Roland Bushin, muratorin shqiptar 30-vjeçar i akuzuar për vrasjen e Aliona Oleinic, moldaves 33-vjeçare.

Ai e goditi 11 herë me thikë në kopshtin e shtëpisë së tij në Francavilla al Mare më 3 shtator 2019.

Gruaja, e cila punonte në një klub nate që frekuentonte Bushi, vdiq në spitalin Gemelli në Romë 45 ditë pas shtrimit, pas gjashtë operacioneve.

I akuzuari për vrasje me dashje u dënua me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Assize e Chieti-t.

Bushi, i cili qëndroi me viktimën pasi e masakroi me thikë në atë kohë, ka përsëritur edhe sot pendimin e tij. Në gjyqin e shkallës së parë ai pretendoi se Aliona ishte e dashura e tij dhe se atë mëngjes, kishte konsumuar drogë dhe alkool, dhe donte vetëm ta kërcënonte, por jo ta vriste.

Të fundit

U aludua se mund të jetë kandidate e opozitës për kryeministre, Jorida Tabaku shuan zërat

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në një program televiziv, u pyet rreth zërave se ajo mund...

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata do ta kurorëzojnë dhe me...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Lajme të tjera

Web TV