test

Pas tërheqjes nga kandidatura për President, Silvio Berlusconi përfundon në spital

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ditë pasi Silvio Berlusconi vendosi të mos kandidojë për president, mediat italiane raportojnë se ai ka qenë në spitalin “San Raffaele” në Milano.

Asgjë serioze për “kavaljerin” i cili ndodhet në spital vetëm për kontrolle rutinë. Më herët Berlusconi ka qenë në të njëjtin spital në muajin dhjetor, dhe në shtator ku iu nënshtrua kontrolleve klinike pas problemeve me aritminë kardiake.

Lajmi konfirmohet nga mjeku i spitalit Alberto Zangrillo i cili bën me dije: “Silvio Berlusconi ndodhet në spitalin San Raffaele që nga mëngjesi i sotëm dhe po i nënshtrohet kontrolleve klinike periodike, të planifikuara prej disa kohësh të përfshirë në një protokoll standard”.

Ai shpjegoi se Berlusconi priti që të kalonte momenti delikat lidhur me vendimmarrjen për presidencën, për të shkuar në spital.

Përballë hyrjes së spitalit ishin vendosur gazetarë dhe kameramanë, ndërkohë që makina dhe eskorta e tij ishte parkuar në krah të automjeteve të karabinierëve.

Të fundit

Shqipëria befason Dalicin, trajneri i Kroacisë: Nuk e prisja kaq të vështirë

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic doli në konferencë pas barazimit 2-2 me Shqipërinë në Europian. “Ky është një turne në...

Takimi i parë i eurodeputetëve në Greqi, pjesë edhe Fredi Beleri, zbardhen detajet

Në takimin e parë të eurodeputetëve të partisë së Mitsotakis, ka marrë pjesë nëpërmjet nëpermjet nje video-konference dhe kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi...

Këngëtari shqiptar jep lajmin e bukur, bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur Ermal Meta është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë Ermali përmes një postimi në...

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra dhe gra në mbjelljen, grumbullimin...

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur në Kinë, njoftoi media shtetërore...

Lajme të tjera

Web TV