Ceferin mbërrin në Tiranë, takohet me kryeministrin Rama

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Cererin ka mbërritur në Tiranë për një takim me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, po ashtu edhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe më pas edhe me kryeministrin Rama.

Ceferin pas përfundimit të drekës me Dukën, është nisur drejt kryeministrisë për t’u takuar me Ramën.

Presidenti i UEFA-s ka zbarkuar në Shqipëri në lidhje me zgjedhjet për kreun e FSHF-së si edhe për finalen e Conference League.

Axhenda e Ceferin:

12:30 – mbërritja në Aeroportin “Nënë Tereza”

13:00 – drekë me presidentin e FSHF-së Armand Duka

15:00 – takim në kryeministri me kryeministrin Edi Rama

16:00 – vizitë në FSHF

18:00 – largimi nga Tirana

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV