Filmi i parë ku aktorët kryen vërtet marrëdhënie s*ksuale

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Blue Movie” është film i parë në botë ku është kryer vërtet marrëdhënie seksuale.

Regjisori Andy Warhol e realizoi filmin në vitin 1969, ndërsa mbahet mend si artisti revolucionar i popit pas pikturave ikonike të ekspozuara në mëndafsh të kanaçeve të supës së Campbell dhe Marilyn Monroe.

Filmat e tij rrallë dukeshin diçka siç shumica e njerëzve e imagjinojnë një film të duket.

Filmi i tij pesë orë e gjysmë ” Gjumi ” ishte tërësisht i përbërë nga pamjet e të dashurit të tij në gjumë.

“Blue Movie” prej 133-minutash ishte pak më i përfshirë, por mjaft i thjeshtë.

Çifti i luajtur nga Viva dhe Louis Walden rrinë në apartamentin e tyre në Nju Jork. Ata bisedojnë për gjëra të tilla si Lufta e Vietnamit, gatuajnë, bëjnë dush dhe kryejnë marrëdhënie seksuale.

Filmi debutoi me shumë sukses në kinematë në Nju Jork dhe u shfaq gjithashtu në Berkeley të Kalifornisë.

Por jo çdo gjë shkoi mirë, pasi një teatër i qytetit të Nju Jorkut që e shfaqi u gjobit me 250 mijë dollarë duke quajtur turpësi filmin.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV