Saimir Tahiri takohet me familjarët, ky është burgu ku do të transferohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri që prej 4 ditësh po qëndron në burgun 313 në Tiranë pas vendimit të dënimit nga GJKKO. Paraditen e kësaj të hëne Tahiri është lejuar që të takohet me familjarët e tij dhe dy avokatët mbrojtës, Maks Haxhiaj dhe Dritan Jahaj.

Këta dy të fundit kanë deklaruar se në ditët në vijim do t’i drejtohen me rekurs gjykatës së lartë për vendimin e dënimit.

Ndërkohë burime për “ABC News” bëjnë me dije se ish-ministri Tahiri gjatë ditëve në vijim do të transferohet në burgun e Rrogozhinës, për shkak se burgu i Vaqarrit është në rikonstruksion.

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u dënua ditën e hënë, më 4 Shkurt me 3 vite e 4 muaj burg nga apeli i GJKKO.


Të fundit

Situatë e tensionuar dhe problematike tek Belgjika këtë Kampionat Botëror

Skuadra e Belgjikës do të mbahet mend më mirë në këtë Kampionat Botëror për prishjen e atmosferës në dhomën...

Kryebashkiaku i Kievit: Nuk do ta lejojmë Putinin të na vjedhë Krishtlindjet

Zyrtarët kanë thënë se Kievi do të vendosë pemën e Krishtlindjeve pa drita në të gjithë qytetin në një shfaqje sfiduese të frymës së...

Marigo Posio, qëndistarja e flamurit që ngriti Ismail Qemali në Vlorë më 28 Nëntor 1912

Nga Prof.Assoc.proc.Doc.Ilia S.Larti Në ambientet e teatrit Durrës, Shoqata Atdhetare Kulturore Devolli dega Durrës, organizoi një simpozium Homazh për Patriotët Devollinj që kontribuuan në Rilindjen...

Komentatori kosovar refuzon t’u përmendë emrat lojtarëve serb, ja arsyeja

Dita e djeshme ishte një ditë e shënuar për të gjithë shqiptarët, jo vetëm ata që ndodhen brenda kufirit të terrorit zyrtar të Shqipërisë. Një...

Protesta e Berishës më 6 dhjetor, Meta e konfirmon: Do marrim pjesë!

Kreu i Partisë së Lirisë ka pranuar publikisht se do t’i bashkohet protestës së Sali Berishës më 6 dhjetor. "Siguria në Shqipëri është nën kërcënimin...

Lajme të tjera

Web TV