Gjenden dhjetëra pako hashashi me foton e Putinit në brigjet e Libisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dhjetëra pako hashashi me  foto të presidentit rus Vladimir Putin janë gjetur në bregdetin libian pranë qytetit Al-Marg.

Deri më sot janë identifikuar 323 pako me lëndë narkotike. Hetimet po kryhen nga Drejtoria e Përgjithshme e Hetimeve Kriminologjike dhe dyshohet se kanë ardhur nga një skaf që po transportonte ngarkesën e paligjshme dhe është fundosur në zonë për shkak të motit të keq të ditëve të fundit.

Një incident i ngjashëm ndodhi edhe ditët e mëparshme, kur në brigjet libiane, 110 km në lindje të Bengazit, u gjetën shumë pako të mbushura me hashash, por këtë herë me foton e kolumbianit Pablo Escobar.

Të fundit

Arrestohet shqiptari në Vjenë/ Plagosi me thikë pas shpine një 30-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

Lajme të tjera

Web TV