Berishës i mbaron koha, Noka-Felajt: Jepi edhe minutat e mia!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është shoqëruar me debate fjala e ish-kryeministrit Berisha në Kuvend pasi drejtuesja e seancës Ermonela Felaj i mbylli mikrofonin për shkak të përfundimit të minutazhit.

Ndërkohë që vijonte akuzat ndaj Reformës në Drejtësi si edhe ministrave, Felaj i tha Berishës se duhej të ulej tashmë pasi kishte përfunduar minutazhi i lejuar për çdo deputet.

Berisha nuk po ulej dhe në këtë moment ndërhyn nga vendi Flamur Noka duke i kërkuar fillimisht që t’i jepte ish-kryeministrit minutazhin e tij.

Kur Felaj tha se nuk kjo lejohej, Noka i kërkoi edhe një minutë kohë për Berishën.

Pasi edhe kjo kërkesë nuk u mor parasysh, Berisha shkoi në vendin e tij në fund të sallës së Kuvendin, ndërsa Noka ngrihet në këmbë. Në këtë moment, Berisha i përshëndet deputetët mbështetës të tij duke u larguar fare nga salla e Kuvendit, i ndjekur pikërisht nga Flamur Noka.


Të fundit

Dëmtimi i Pogba demoralizon Juven, Allegri: “Do ti duhen edhe 2-3 muaj që të jetë gati”

Ndalesë e re, edhe pse jo shumë shqetësuese për Paul Pogba, mungesa e madhe për Juventusin këtë sezon. Në...

Reagimi i Kate Middleton kur iu kërkua të bënte një “selfie” po bëhet viral

Të martën, Princesha e Uellsit, 41 vjeçe, udhëtoi në qytetin verior anglez të Leeds për të folur me vendasit për nismën e saj të...

Porti i ri Tregtar në Porto Romano, Balluku: Investim strategjik për Shqipërinë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim sot me përfaqësues nga një serë kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare, të interesuara për ndërtimin e portit tregtar...

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Lajme të tjera

Web TV