Aksident në hyrje të Kuçovës/ Dy mjete përplasen me njëra-tjetrën, njëri përfundon në kanal

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në hyrje të qytetit të Kuçovës,në Meteor.Dy automjetet njëri tip Golf me targa AB 721 AP dhe tjetra Seat Ibiza Me targa AA 466 GC,janë përplasur dhe si pasojë e goditjes,mjeti Seat Ibiza ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar i përmbysur në kanal.

Mësohet se mjetet kanë qënë duke qarkulluar në të njëjtin sens,por ende nuk dihet se si ka ndodhur goditja mes tyre,pasi në momentin e aksidentit ka qënë duke rënë një breshër i fortë.Fatmirësisht aksidenti ka shënuar vetëm dëme të mëdha materiale,ndërkohë që çifti që ndodhej në mjetin tip Golf dhe drejtuesi i mjeti tip Seat kanë dalë pa lëndime nga mjetet.

Në vendngjarje kanë shkuar efektivë të shumtë të policisë rrugore,që po kryejnë edhe kryqrjen e vendit të aksidentit,për të zbuluar edhe dinamikën e tij.Burimet policore në vendngjarje nuk konfirmojnë ende se cili prej mjeteve ka shkaktuar aksidentin,ndërkohë që mendohet se shkak mund të ketë qënë edhe koha e keqe dhe lagështira në rrugë,edhe pse nuk përjashtohet edhe shpejtësia me të cilën kanë qënë duke qarkulluar të dyja mjetet.


Të fundit

Mesazhi i Loredanës pas fitores së Zvicrës, “Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët”

Këngëtarja Loredana Zefi ka treguar mbështetjen e saj për shqiptart që janë pjesë e skuadrës zvicerane që u përball një...

Moti merr kthesë. Çfarë pritet nga nesër

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të dominojnë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24 orëshit, duke sjellë në territor vranësira të shumta të...

Arjan Çani thyen heshtjen, flet për herë të parë pas largimit nga Tv Klan

Lajmi se emisioni i së premtes “Zonë e Lirë”, nuk do të transmetohet më në Tv Klan bëri shumë bujë para pak muajsh. Kjo...

Greqia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet godet zonën e Tilos, ja sa është magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar  në orën 15:14 në zonën detare në jugperëndim të Tilos...

Veliaj: Lajm i mirë biletimi elektronik! Krijimi i sistemit të koordinuar të transportit

Lëvizshmëria dhe sfidat aktuale të qarkullimit në kryeqytet, por edhe perspektivat e mobilitetit alternativ, ishin fokusi i takimit të organizuar nga Bashkia e Tiranës,...

Lajme të tjera

Web TV