test

Nuk mjafton Rashica ndaj Liverpool, të kuqtë përmbysin Norwich dhe mbajnë gjallë shpresat për titull

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jo pak të lodhur pas sfidën në Champions kundër Inter, Liverpool rikthehet në Premier League duke marrë një fitore me përmbysje përballë Norwich. Pas një pjesë të parë të përfunduar në barazim pa gola, Milit Rashica ndëshkoi të kuqtë e Jurgen Klopp në minutën e 48-të.

Me Anfeild në krahë, brenda tre minutash dyshja e ëndrrave Mane-Salah realizuan nga një gol për kohë duke përmbysur shifrat. Në minutën e 81-të ishte Diaz ai që sigloi rezultatin përfundimtare në 3-1. Fal këtë trepikëshi, Liverpool e dërgon në minus 6 diferencën me Man.City kryesues.

Një fitore të rëndësishme dhe jo pak të vuajtur arriti edhe Chelsea në transfertë përballë Crystal Palace. Golin trepikësh e shënoi Ziyech në minutën e 89-të.

Të fundit

Josa: Kualifikimi s’është i pamundur

I mirënjohuri Mirel Josa, i ftuar në “Euro 24” në News 24 tregoi këndvështrimin e tij për Spanjën në...

Lady Gaga bën daljen e parë publike pas thashethemeve për shtatzëni

Këngëtarja e njohur Lady Gaga është shfaqur për herë të parë në publik pas thashethemeve për shtatzëni, gjatë shfaqjes së saj në Las Vegas....

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e parë të sezonit të Gaforres. Vetëm...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Lajme të tjera

Web TV