Lorenc Vangjeli: Rama në pranverë do ndryshojë kabinetin qeveritar! Basha mbeti…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Lorenc Vangjeli pati një koment në ‘Kontrast’ në Report TV për deklaratat më të fundit të Lulzim Bashës teksa ky i fundit firmoste një peticion për dekomunistizimin.

Vangjeli tha se Basha ka qenë një i ri me pantallona të shkurtra kur mori pjesë në rrëzimin e shtatores së Enver Hoxhës.

“Ishte përvjetori i rrëzimit të shtatores së Enverit dhe patëm një deklarim shumë interesant të kryetarit të Partisë Demokratike. Ajo që më ka ngelur në mendje se zoti Basha deklaronte që ishte në shesh atë ditë të 20 Shkurtit me pantallona të shkurtra. Është e vërtetë që ne nuk e verifikojmë dot, por është shumë e verifikueshme që ky burri vazhdon të jetë ende me pantallona të shkurtra në politikën e Tiranës” – tha Vangjeli.

Ndërkohë, ai ka deklaruar se kryeministri Edi Rama do të bënë ndryshime në Kabinetin qeveritar në pranverë.


Të fundit

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit,...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Lajme të tjera

Web TV