Dyshi numër me fat: Një foshnje lind më 22.2.2022 në orën 2:22

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dyshi do të jenë një numër i madh në jetën e një vajze në Karolinën e Veriut për një arsye shumë të veçantë. Kjo për shkak se Judah Grace Spear ka lindur në orën 2:22 të mëngjesit më 22 shkurt 2022 (22/2/22), që gjithashtu ndodhi të ishte “Twosday.” Juda erdhi në jetë në dhomën e lindjes nr. 2 në Qendrën Mjekësore Rajonale Alamance.

Por kjo nuk është as gjysma e asaj që e bën lindjen e Judës shumë të veçantë. Nëna e saj, Aberli, është një e mbijetuar e limfomës së Hodgkin dhe kishte frikë se trajtimet e kancerit që i shpëtuan jetën do ta bënin të pamundur një shtatzëni të suksesshme.

“Ne zgjodhëm emrin Juda sepse do të thotë “lavdërim” në hebraisht. Ajo është një mrekulli.”

Aberli Spear tha se lindja e vajzës së saj në një kohë unike nuk ishte në mendjen e saj kur po e lindte.

Dëgjova të gjitha infermieret që bërtisnin nga emocioni dhe u thashë: Çfarë po ndodh? E pashë atë dhe thashë: Në çfarë ore ka lindur ajo? Ato thanë ‘2:22,’ dhe mua më pëlqeu.
Koha e lindjes së Judës është dyfish emocionuese pasi një “2/22/22” nuk do të ndodhë më deri në vitin 2422 katër shekuj nga tani.

Të fundit

Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Karim Benzema merr vendimin mbi të ardhmen

Pas 14-vitesh pjesë e Real Madrid, duket se aventurës së Karim Benzema me klubin e Los Blancos i ka...

Pushime “të kripura”/ Shtrenjtimit të çmimeve i shtohen rritja e pagave të fluturimeve

Këto pushime verore që po afrojnë do të jenë edhe më “të kripura” se vjet. Shtrenjtimit të ushqimeve, pijeve e kostove të transportit këtë...

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Ballkanit Perëndimor dhe jo vetëm. Edhe...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më tepër. Pra, qershori, muaji ku Afërdita...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Lajme të tjera

Web TV