‘Babi të lutem mos vdis’, ushtarët rus vrasin ukrainasin në mes të rrugës (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Babi të lutem mos vdis”, bërtet me të madhe një zë është një djalë që humbi të atin në mes të rrugës nga dora e ushtarëve rusë, atyre që nuk “sulmojnë popullsinë civile”.

Djali që regjistroi pamjet rrëqethëse, emri i të cilit nuk është bërë i ditur nga mediat lokale, ishte duke filmuar nga sedilja e pasagjerit, kur makina, shofer i së cilës ishte i ati, ndaloi anës rrugës pasi u ndesh me një autokolon ruse.

“Dil dhe shtrihu”, ulëriti një zë! “Dëgjon? Dil direkt jashtë!”

Si mund të mos i bindej burri? Iu bind! Me shpresën se mund të shpëtonte jetën e tij dhe të djalit, që e priste në sediljen e pasagjerit.

Por ajo çka gjeti ishte vdekja! Pas të shtënave u dëgjua vetëm dhimbje…dhimbja pa masë, ta qara me dënes dhe gjak i pafajshëm ukrainas.

‘Babi! Babi! Të lutem mos vdis, qëndro me mua”, bërtet djali, teksa me kamer në dorë shkon me vrap pranë të atit.

Kështu humbi jetën një tjetër ukrainas!


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Dilema e Vuçiçit për samitin, Nazarko: Serbia shmang rritjen e prestigjit të Shqipërisë

Më 6 dhjetor do të mbahet në Tiranë Samiti BE-Ballkani Perëndimor dhe debatet rreth kësaj ditë kanë qenë të shumta, duke filluar që nga...

Lajme të tjera

Web TV