‘Babi të lutem mos vdis’, ushtarët rus vrasin ukrainasin në mes të rrugës (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Babi të lutem mos vdis”, bërtet me të madhe një zë është një djalë që humbi të atin në mes të rrugës nga dora e ushtarëve rusë, atyre që nuk “sulmojnë popullsinë civile”.

Djali që regjistroi pamjet rrëqethëse, emri i të cilit nuk është bërë i ditur nga mediat lokale, ishte duke filmuar nga sedilja e pasagjerit, kur makina, shofer i së cilës ishte i ati, ndaloi anës rrugës pasi u ndesh me një autokolon ruse.

“Dil dhe shtrihu”, ulëriti një zë! “Dëgjon? Dil direkt jashtë!”

Si mund të mos i bindej burri? Iu bind! Me shpresën se mund të shpëtonte jetën e tij dhe të djalit, që e priste në sediljen e pasagjerit.

Por ajo çka gjeti ishte vdekja! Pas të shtënave u dëgjua vetëm dhimbje…dhimbja pa masë, ta qara me dënes dhe gjak i pafajshëm ukrainas.

‘Babi! Babi! Të lutem mos vdis, qëndro me mua”, bërtet djali, teksa me kamer në dorë shkon me vrap pranë të atit.

Kështu humbi jetën një tjetër ukrainas!


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV