PS fitoi Vorën/ Reagon Veliaj: Nuk ka më bastione në Shqipëri! Besimin e kthejmë në përkushtim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryebashkiaku i Tiranes Erion Veliaj ka reaguar pas rezultatit të Vorës ku PS u shpall fituese. Ai tha se ky rezultat vërtetoi se në Shqipëri nuk ka më bastione.

“Jam i kënaqur me rezultatin. Nisur edhe nga zgjedhjet e tjera po njiihet standarti. Kemi fituar me afro 70% bashkinë. Kemi disa mesazhe që marrim nga Vora. Arritëm të prodhonim një rezultat të shpejtë me anë të votimit elektronik.

Nuk ka më bastione në Shqipëri dhe mesazhi i fortë është që njerëzit nuk duan sherr dhe sa më pak histeri. Per ata që nuk na dhanë besimin e tyre do u shërbejmë njëlloj. Këtë përkushtim do e kthejmë në punë. Ende ka punë për të bërë”, u shpreh Veliaj.

Të fundit

Rama: Lufta e Rusisë është kërcënim ekzistencial ndaj të ardhmes

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën deri në fitoren e luftës brenda mundësive...

Çfarë ndodhi? Romeo Veshaj bën deklaratën e papritur: Jam gati të bëj valixhet…

Romeo Veshaj është shprehur mbrëmë se është gati të marrë valixhet dhe të dalë nga shtëpia e “Big Brother VIP 3”. Këtë e tha...

A do dërgojë NATO trupa në Ukrainë? ja si përgjigjet presidenti Zelensky

Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky, i pyetur nga gazetarët në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka folur në lidhje me mundësinë...

Rama: Presim të jemi me ju në ditën kur Ukraina do të marrë frymë lirisht

Kryeministri Edi Rama pas Samitit Ukrainë – Evropa Juglindore: Lufta ndalet, duke ndalur agresorit. Ukraina meriton të mbështetet dhe të ndihmohet me të gjitha mjetet...

Rama në konferencë me Zelenskyn: Të nderuar të mikëpresim një udhëheqës të rezistencës

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kombi shqiptar mbështet Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë...

Lajme të tjera

Web TV