Zgjedhjet për Bashkinë e Lushnjës/ Problematika në Qendrën e Votimit në Savër, mungojnë emrat e 20 votuesve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vijon procesi i votimit në Lushnjë. Ndonëse votimi ka nisur normalisht në orën 07:00, janë shfaqur probleme në Qendrën e Votimit 28891 në Savër. Sipas “BalkanWeb”  në listën fizike emërore mungojnë 20 emra të votuesve.

“Votuesit i kanë hedhur fletët e votimit në vendin e gabuar, në kutinë e materialeve zgjedhore. 20 emra mungojnë në fletën fizike, ndërkohë që identifikimi vijon vetëm nëpërmjet mënyrës elektronike. Vetëm 1 person ka votuar deri tani. Komisioni kërkon të nxjerrë median jashtë nga qendra e votimit. Qytetarët vazhdojnë të qëndrojnë jashtë”, raporton BW.

Nga Komisioni e cilësojnë një gabim zgjedhor. Ndërsa sa i përket hedhjes së fletëve të votimit në një kuti të gabuar, një prej anëtarëve të Komisionit tha se nuk ka asnjë problem.

Kryetarja e KZAZ tha se media po pengon procesin dhe se po procedohet normalisht dhe nuk ka asnjë problem.
“Nuk më keni marrë dhe nuk më keni thënë mua gjë, në KZAZ nuk është raportuar. Është i zgjidhur si problem. Votuesit janë duke e bërë. PEI vazhdon. Është mbajtur një procesverbal. Për kutinë, është mbajtur një procesverbal, nuk ka asnjë problem, e rëndësishme është që kodet janë të rregullta”, tha kryetarja e KZAZ.

Të fundit

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Breshëri i pabesueshëm në Torino vesh me akull qytetin në fund të majit

Torino në veri të Italisë u godit dje nga një stuhi e papritur breshëri që solli gjithashtu rreth 80 mm shi dhe veshi rrugët...

Lajme të tjera

Web TV