Ishte shpallur i zhdukur prej disa ditësh, gjendet i mbytur në rezervuar 23-vjeçari në Berat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mëngjesin e sotëm është gjetur i mbytur në ujërat e rezervuarit të fshatit Sqepur, 23-vjeçari Llazar Palla, i zhdukur disa ditë më parë.

Ai u gjet nga polumbuarët e Reneas, pas kërkimit në vendin ku dhe dyshonin familjarët se mund të kishte rënë.

Familjarët e të riut, kishin denoncuar në polici se i afërmi i tyre ishte zhdukur dhe dyshimet ishin se mund të ishte mbytur.

Familjarët kanë kërkuar ndihmën e polumbarëve, që pas 3-ditësh kanë mbërritur dhe e kanë gjetur trupin e pajetë të djalit, që është dërguar në Morgun e Spitalit Rajonal Berat për t’ju nënshtruar ekspertizës mjeko-ligjore.

Të fundit

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që...

Pneumonia misterioze, Kina rikthen maskat/ Europa merr masa të rrepta

Autoritetet shëndetësore të Europës janë vënë në gatishmëri të lartë pas miratimit të masave të rrepta në Kinë, këtë herë për të kontrolluar një...

BE presion Greqisë për Shqipërinë/ Zbulohet hapi tjetër i Athinës

Ka disa ditë që në Athinë zhvillohen konsultime intensive diplomatike, në mënyrë që Greqia të japë miratimin tek letra e përbashkët e 27 vendeve...

Balla: Shqipëria krenare për miqësinë dhe aleancën strategjike

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Nëse doni shëndet të mirë, ja e vetmja gjë që duhet të ndryshoni kur hani

Nëse jeni rritur në vitet '80 ose '90, shanset janë që të keni qenë dëshmitarë të shumë dietave që shkojnë e vijnë. Atkins apo...

Lajme të tjera

Web TV