Motori përplas dy të moshuarat në Kuçovë, njëra prej tyre ndërron jetë në spital

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në Kuçovë. Mësohet se 72-vjeçarja Leme Mara ka humbu e jetën si pasojë e përplasjes nga një motor.

Nga ana tjetër ka mbetur e plagosur edhe 74-vjeçarja File Ahmeti, e cila është në gjendje të rëndë. Ahmeti është nisur drejt spitalit të Traumës në Tiranë për ndihmë më të specializuar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:45, në rrugën e varrezave. Policia njofton se autori është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa po punohet për identifikimin dhe kapjen e tij.


Të fundit

Incidenti i PD, përjashton nga primaret dy kandidatët në Kurbin

Dy kandidatë e PD në primaret e Kurbinit, Edmon Shkoza dhe Alfred Dajci janë përjashtuar nga zgjedhjet brenda partisë. Ka...

Ambasada e SHBA paralajmërim për “trazira” në datën 6 dhjetor

Deklaratat e Partisë Demokratike se protesta e 6 dhjetorit është vetëm sensibilizuese e zotimeve se tubimi do të jetë paqësor nga fillimi në fund,...

Shpallen pronat e regjistruara në Vuno, Dhërmi dhe Lukovë

Procesi i Regjistrimit fillestar të pronave në Jug po shkon drejt përfundimit. 𝐍𝐠𝐚 𝐝𝐢𝐭𝐚 𝐞 𝐡𝐞𝐧𝐞, 𝐧𝐞 𝐕𝐮𝐧𝐨, 𝐃𝐡𝐞𝐫𝐦𝐢 𝐝𝐡𝐞 𝐋𝐮𝐤𝐨𝐯𝐞 𝐝𝐨 𝐭𝐞 𝐚𝐟𝐢𝐬𝐡𝐨𝐡𝐞𝐧 𝐩𝐞𝐫...

I bëri serbët të flasin me “vete”, tifozja shqiptare: Më ndryshuan vendin, u ankuan te…

Ndeshja Zvicër – Serbi, rezervoi atë që të gjithë prisnim, emocione të forta, patriotizëm dhe në fund rezultat pozitiv. Përpos asaj që ndodhi në...

VIDEO/ Mbrojtësi i Uruguait shpërthen pas eliminimit: “Janë një tufë hajdutash”

Jose Maria Gimenez, mbrojtësi i Uruguajit, shpërtheu në akuza kundër FIFA-s pas ndeshjes, që skuadra amerikano-latine fitoi ndaj Ganës 2-0, por që  ky rezultat...

Lajme të tjera

Web TV