test

“Ju duam kështu”/ Titujt kryesorë të mediave prestigjioze në prag të ndeshjeve të ekipeve kombëtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbolli është në një tjetër etapë të rëndësishme të sezonit, me kombëtaret të cilat do të luajnë fatin e tyre për pjesëmarrjen në Kupën e Botës. Ekipet që tashmë e kanë arritur këtë objektiv, do të shfrytëzojnë këtë fazë përgatitore duke seleksionuar lojtarët më të mirë për momentin.

Gazetat më prestigjioze të botës së sportit i kanë kushtuar rëndësi pikërisht ekipeve kombëtare si edhe të ardhmen e disa prej lojtarëve kryesorë.

Gazeta “SPORT” hapet me titullin kushtuar mbrojtësit të Barcelonës i cili sapo është seleksionuar nga Luis Enrique për kombëtaren spanjolle: “Jam në klubin më të mirë në botë”

“Mundo Deportivo” flet për transferimin e mundshëm të Haaland te Barcelona: Mesazh Haaland-it

Prestigjozja “Marca” i kushton vëmendje seleksionimit të parë në Spanjë të portierit David Raya i cili aktualisht luan në Angli me ekipin e Brentford: “Nuk jam i habitur që në Spanjë nuk më njohin kush jam”

E përditshmja spanjolle “AS” citon deklaratën e mbrojtësit të Chelsea-t, Marcos Alonso pas shortit që vendosi londinezët përballë Real Madrid në Champions League: “Madrid-i mbetet gjithmonë i rrezikshëm në Champions”

“L’esportiu” shkruan për ribashkimin e dy shokëve të vjetër të skuadrës së Dortmund, Ousmane Dembele dhe Aubameyang, të cilët kanë qenë lojtarë kyç në ringritjen e Barçës

“L’Equipe” i kushton shkrimin tërheqjes nga sporti i tenisit numrit një të botës për femra, Ashleigh Barty

Gazeta italiane “Tuttosport” vjen me titullin kryesor kushtuar ndeshjes së sotme të Italisë përballë Maqedonisë së Veriut ku ekipi i Mancinit synon pjesëmarrjen në Botërorin e Katarit: “Ju duam kështu”

Corriere dello Sport hapet me titullin: “Bëj Italinë”, duke shtyrë kombëtaren të tregojë Italinë madhështore që triumfoi në kampionatin europian të vitit të kaluar.

Lexo edhe :  Dy herë fituesi i çmimit Oscar, aktori i famshëm nuk ka më para dhe nuk ka ku jeton

Të fundit

Dorëheqja e Ceno Klosit/ Elidjana Çela drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve përkohësisht

Elidjana Çelaj është emëruar përkohësisht drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve, pas lirimit nga detyra të ish-drejtorit të përgjithshëm Ceno...

Grafite në muret e ambasadave hungareze e sllovake, mesazhe nga gjenocidi në Srebrenicë

Grafite me numrin 8.372 - që është numri zyrtar i viktimave të gjenocidit në Srebrenicë më 1995 - u vendosën  dje (14 qershor) në...

Sheshi ‘Skënderbej’ i zënë për Evropianin/ Ja ku do falen nesër besimtarët myslimanë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar besimtarët myslimanë se falja e Kurban Bajramit do të jetë në datën 16 qershor, ditën e diele, në...

Sokol Mëngjesi doli nga koma, reagon e motra: Sytë e tij u zgjuan nga një ëndërr e keqe

“U zgjua nga ëndrra e keqe” Avokati Sokol Mëngjesi  I cili ishtë në gjëndje kome prej 29 majit është zgjuar nga koma ndërsa vijon...

Zvicër/ 100 liderë botërorë mblidhen sot në përpjekje për planin e paqes në Ukrainë!

Njëqind delegacione do të marrin pjesë në Konferencën e Paqes për Ukrainën në Zvicër, duke përfshirë 57 krerë shtetesh dhe qeverish nga e gjithë...

Lajme të tjera

Web TV