Mizoria e ushtarëve rus/ Përdhunojnë gruan ukrainase në sy të djalit, pasi i vranë burrin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Forcat ruse gjatë javëve të fundit kanë vendosur gjithmonë e më shumë civilët në shënjestër, teksa tashmë janë ngritur akuza se ata përdorin përdhunimin si mjet lufte.

Kjo deklaratë erdhi nga prokurorja ukrainase Iryna Venediktova, duke akuzuar ushtarët e Moskës për përdhunimin e një gruaje në një shtëpi pranë Kievit, raporton The Independent.

Ushtarët, tha Venediktova, hynë në shtëpinë në Brovary, në periferi lindore të kryeqytetit, ku vranë burrin e gruas dhe më pas sulmuan seksualisht gruan e tij para syve të djalit të saj.

Kjo nuk është hera e parë që ushtarët rusë akuzohen për përdhunimin e vajzave dhe grave ukrainase, të cilat po përjetojnë tmerre nga ushtria e Putinit.

Të fundit

Bonucci dhe “tersi” tek Union Berlin, vetëm humbje për gjermanët që nga transferimi i tij

Efekti surprizë për Unionin e Berlinit duket se ka përfunduar dhe skuadra kryeqytetase është zhytur në një krizë rezultatesh,...

SHBA: Nuk parashikohet rritje e trupave amerikane në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk pritet ta rrisin praninë ushtarake në Kosovë pas ngjarjeve të 24 shtatorit. Këtë e ka konfirmuar koordinatori për...

Cekja i Beratit nuk mban dot lotët në dasmën e të birit (Video)

Sejfulla Myftari, i njohur me emrin e artit si Cekja, është një ndër aktorët e humorit që ka një pupullaritet të madh. I njohur gjithmonë...

Tenis/ Jannik Sinner mposht rusin Medvedev dhe triumfon në turneun e Kinës

Jannik Sinner kompleton javën perfekte dhe fiton në Pekin, duke triumfuar në finale ndaj rusit Daniil Medvedev me rezultatin 2-0. Një finale pa shumë...

Elon Musk paditet nga nëna e tre fëmijëve të tij: Nuk kam parë asnjë foto të tyre

Elon Musk dhe nëna e tre fëmijëve të tij, Grimes, pritet të përballen në gjykatë. Sipas këngëtares kanadeze emri i vërtetë i së cilës është...

Lajme të tjera

Web TV