Të vrarë që iu jepet lamtumira e fundit, fëmijë në lot/ Pamjet nga dita e 29 e luftës në Ukrainë (Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pamjet që shihni tregojnë pjesë nga ajo çka po ndodh në Ukrainë, ku prej 29 ditësh vijon lufta.

Njerëz që i japin lamtumirën e fundit të dashurit të tyre, edhe pse pak, ndërsa vajtojnë pranë varrit të tij.

Disa të tjerë që largohen nga Ukraina, mes tyre shumë fëmijë.

Pamjet dramatike flasin më shumë se fjalët. Kujtojmë se ushtria ruse nisi një sulm ushtarak më 24 shkurt në Ukrainë.


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV