test

Kllounët argëtojnë fëmijët ukrainas, gazetari italian: Kanë parë vdekjen, magjia i lejon të shohin mundësinë e një rikthimi në jetë (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lufta e ashpër në Ukrainë ka detyruar shumë qytetarë ta braktisin vendin e tyre.

Gazetari italian, Roberto Saviano shpërndan vazhdimisht video lidhur me situatën e krijuar në Ukrainë. Së fundmi ai ka postuar një video të kllounëve që argëtojnë fëmijët ukrainas të cilët kanë ikur nga agresioni rus dhe gjenden në Moldavi.

“Duket çmenduri t’u japësh balona atyre që nuk kanë më një shtëpi ku të kthehen, por loja dhe magjia në duart e fëmijëve që kanë parë vdekjen dhe shkatërrimin, i lejon ata të shohin ende mundësinë e një rikthimi në jetë. Diçka që ju nevojitet si buka dhe batanijet”, shkruan Saviano.

Të fundit

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Lajme të tjera

Web TV